Міністерство цифрової трансформації України презентувало мапу, яка демонструє недотримання правил самоізоляції людьми, які повернулися із-за кордону ( з країн де вирує коронавірус). Чи потрапив Херсон до лав правопорушників?

За словами міністра МЦТ Михайла Федорова, процес розробки передбачав:

  • визначення населених пунктів, у яких мешкають люди, що повернулись із-за кордону;
  • підрахунок українців, що порушили терміни карантину ( нагадаємо, найменший строк самоізоляції триває протягом 14 днів після приїзду).

Так, жовтогарячий колір означає, що від 50 до 200 людей не дотримувались карантину, а червоний – понад 200.

Як отримували дані?

Основою для мапи виступили дані, надані операторами мобільного зв’язку Big Data, а це більш ніж 500 000 людей (українці, що повернулись з країн-осередків епідемії починаючи від 17 березня).

 

У чому полягає користь розробки?

Звісно ж, мапа дозволить об`єктивно оцінити рівень дотримання карантину особами, які є потенціальними носіями COVID-19 у різних містах, а отже й градацію поширення вірусу.

По-друге, розробка допоможить оптимізувати розміщення ресурсів у тих місцях, де рівень дотримання низьки та спланувати додаткові заходи з безпеки. Крім того, мапою зможуть користуватися представники РНБО та МОЗ.

З огляду на представлені дані, Херсонська є однією зі зразкових областей, чого, на жаль, не можна сказати про захід країни.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *