На сьогоднішній день в Україні зафіксовано 2203 випадки інфікування коронавірусов, з них -  27 у Херсонській області.

Інтернет заполонили поради як не допустити поширення вірусу, як розпізнати в себе перші симптоми...
Пропонуємо поради РОМАНА ПОНОМАРЕНКО, лікаря-інфекціоніста, як допомогти, коли захворів член сім’ї чи колега в офісі, та не заразитися самому.

РОМАН ПОНОМАРЕНКО

РОМАН ПОНОМАРЕНКО

лікар-інфекціоніст, автор у спільноті #свійДОК: незважаючи на те що він інфекціоніст для дорослих пацієнтів, у своїх публікаціях висвітлює аспекти й дитячих інфекцій.
#свійДОК

Що робити, якщо близький хворіє вдома?

Якщо захворювання протікає у легкій формі, людину не госпіталізують.

Перш за все, задля ізоляції людини від інших членів родини, виділяють окрему кімнату. Однак, за можливості, краще переселити мешканців із групи ризику, а саме: людей похилого віку або із хронічними хворобами, дітей.

За попередніми даними, коронавірус може залишатись “живим” на поверхні від 3 до 12 годин, однак, при кімнатній температурі та вологому повітрі помирає за кілька годин.

Саме тому, кімнату хворого двічі на день провітрюють та дезінфікують у ході вологого прибирання. Знаходження у кімнаті під час догляду за хворим має проходити у масці, а після виходу з неї – ретельно помити руки з милом.

Слід звернути увагу, що доглядачеві  варто уникати контактів з іншими людьми на час інкубаційного періоду.

 

Що робити, якщо близького госпіталізували?

Одразу після госпіталізації треба провести генеральне прибирання із застосуванням засобів дезінфекції, адже, як ми зазначали раніше, вірус може залишатись на поверхнях від 3 до 12 годин.

Людям, які близько контактували з хворим, потрібно самоізолюватись на 14 днів вдома.

Увесь цей період людина перебуває у постійному зв`язку зі сімейним лікарем: якщо за цей час жодні симптоми не виявляються – вона не становить загрози іншим.

Що робити, якщо захворів колега по роботі?

Проходимо ті ж самі етапи: обробка приміщення із засобами дезінфекції,  визначення контактуючих із хворим осіб, самоізоляція.

Однак, є невелике питання: чи потрібно ізолювати на певний час усіх колег?

Це вирішує епідеміологічна служба, адже, якщо офіс невеликий – самоізоляція усього колективу має сенс.

У компанії з великим приміщенням під офіс, яка має різні відділи та підрозділи – достатньо ізолювати лише поверх, де працював хворий на СOVID-19.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *